Janáčkova konzervatoř
a Gymnázium v Ostravě

17:00 Taneční koncert (Janáčkův sál)

Vystoupení studentů tanečního oddělení.

17:50 Smyčcové kvarteto (komorní foyer)

18:30 Koncert Komorního orchestru JKO (Janáčkův sál)

Ottorino Respighi: Antiche danze ed arie per liuto
Camille Saint-Saëns: Karneval zvířat
sólisté: Nikol Bóková a Vladimír Halíček – klavír
dirigent: Petr Šumník

19:20 Kytarový orchestr, akordeonový soubor (komorní foyer)

20:00 Divadelní představení (Janáčkův sál)
Tomáš Rychecký: Nevinní jsou nevinní

režie: Václav Klemens
scéna: Alois Wilhelm
kostýmy: Miroslava Georgievová
obsazení:

Pouštní liška: Štěpán Kaminský
Fatalista: Michal Sedláček
Jánika: Pavla Gajdošíková
Venuše: Martina Hekerová
Milena: Kristýna Lišková
Alena: Barbora Pěluchová

„Skutečně vyrovnaný člověk řeší pouze tři okruhy problémů – co si vzít na sebe, co sníst a čím se pobavit.“ – Hra je prvním českým předznamenáním vlny coolness dramatiky.

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě je vzdělávací zařízení, které se však svou aktivní činností stalo vyhledávaným kulturním a uměleckým centrem města Ostravy. Je pořadatelem celé řady uměleckých projektů a aktivit, které obohacují kulturní nabídku Ostravy a celého Moravskoslezského kraje. Podílí se na organizaci festivalu Pocta českým světcům, který se koná každoročně v září, je pořadatelem mezinárodní soutěže Pro Bohemia, spolupracuje s polskou uměleckou agenturou Ipium v Katovicích na Festivalu mladých laureátů uměleckých soutěží a také spolupracuje s  konzervatoři v Žilině. Je zvána k účasti na Mezinárodním festivalu Janáčkův máj, je spolupořadatelem Harfových dnů, festivalů Mladé pódium a Hudební současnost, pořádá pro širokou veřejnost celou řadu koncertů vážné i jazzové hudby, mezi kterými je nutno uvést především velmi oblíbené vánoční a novoroční koncerty, s velkým zájmem sledovaná divadelní představení a exklusivní taneční večery, představující výsledky práce v klasickém a moderním tanci.

Ze školy, která se původně jako jiné konzervatoře věnovala především vzdělávání v hudební oblasti, se tak stala umělecká instituce se všemi atributy, které k tomu patří. Mladí začínající umělci – instrumentalisté, zpěváci, herci a tanečníci se již v době studia mohou díky své úrovni směle postavit vedle profesionálů na jeviště divadel či zasednout v symfonických orchestrech. Mnozí z nich dosahují takové úrovně, že dostávají nabídky a angažmá i jako sólisté. Studenti se umísťují na předních místech v soutěžích republikových i mezinárodních. Stávají se tak velkým přínosem pro Ostravu v její propagaci po celé republice, ale také ve světě.

Kontakt:

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě
Adresa: Českobratrská 958/40, 702 00 Ostrava,
Tel.: 596 112 007
e-mail: info@jko.cz
www: www.jko.cz