OstravaInfo

OstravaInfo

 

 

 

 

 

 

Ostravská muzejní noc 2011
17:00−22:00 hodin

Jste zvědaví, jak vypadá Ostrava z věže Nové radnice v noci a rádi byste se podívali v tento netradiční čas do místnosti rady města a primátorovy pracovny anebo si poslechli nejznámější klavírní skladby při svíčkách? Chcete si posedět v kinokavárně na Prokešově náměstí a nechat se naladit pod širým nebem ostravskou jazzovou hudbou, swingem i operními áriemi?

Vyhlídková věž Nové radnice

17:00–22:00
Večerní a noční vyhlídka z terasy věže ve výšce 73 m
s vystoupením trubače

Vyhlídková terasa

Z vyhlídkové terasy je za hezkého počasí neuvěřitelný výhled až k horám Beskyd a Jeseníků, na Opavsko nebo do blízkého Polska. Z terasy vyhlídkové věže se můžete rozhlédnout i dvěma dalekohledy. Upozorňujeme, že kapacita ochozu je 25 osob. Z tohoto důvodu je možné, že vstup na věž bude omezen již před 22. hodinou.

Radnice města Ostravy

17:00–22:00
Skupinové prohlídky reprezentativních prostor radnice s průvodcem včetně pracovny primátora.

Obřadní síň

18:30, 19:30, 20:30, 21:30
Klavírní minikoncerty při svíčkách – klavírista Tomáš Klement, stipendista města a student Royal Academy of London, hraje návštěvníkům radnice nejznámější skladby Dvořáka, Rachmaninova, Debussyho a Liszta.

Prokešovo náměstí

17:00−22:00
Doprovodný program před budovou radnice pro všechny generace.

Odpolední i večerní program na Prokešově náměstí nabídne co nejširší spektrum zábavy pro všechny generace. Odpolední atrakce ocení děti – vstupy s klauny a kejklíři. Návštěvníci si na náměstí mohou s postupujícím večerem posedět v kavárničce a zaposlouchat se do ukázek hudebních produkcí ostravských těles a umělců od jazzu přes swing až po operu. Hudební program na pódiu bude doprovázen video sekvencemi různých žánrů – dokumentární, umělecké a časosběrné dokumenty, večer se mohou návštěvníci bát v kině pod širým nebem u filmové klasiky Upír z Nosferatu.

K ochutnání budou domácí a netradiční speciality ve stáncích a také výborná káva v kavárničce pod širým nebem.

Kontakt:

Radnice města Ostravy
Adresa: Prokešovo náměstí 1803/8, 702 00 Ostrava
Tel.: 596 281 111
www: www.ostrava.cz / www.ostravainfo.cz